4 ECO Prestige vs ArchiDoc

5 - 5
ArchiDoc

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra w meczu pomiędzy 4 ECO Prestige a ArchiDoc, trudno było wskazać zdecydowanego faworyta do końcowego tryumfu. Przed tą kolejką Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, oba zespoły znajdowały się w ligowej czołówce, a różnica punktowa pomiędzy nimi wynosiła zaledwie 3 „oczka”. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali ekipę ING. Zawodnicy 4 ECO Prestige pokonali wówczas swoich przeciwników 7:3, co było dla nich czwartym zwycięstwem w obecnych rozgrywkach. Natomiast goście w poprzedniej konfrontacji, zremisowali z drużyną Bank MBS Mikołów 6:6, tracąc zwycięstwo w ostatnich sekundach meczu. Strzelanie w tym starciu rozpoczęło się już w 1 minucie rywalizacji, kiedy to zawodnik gospodarzy – Paweł Konopiński otworzył wynik spotkania. Jednakże już 60 sekund później było 1:1, a na listę strzelców wpisał się Jakub Szymański. Po intensywnym początku meczu, w dalszej części pierwszej odsłony obie ekipy nadal tworzyły sobie dogodne sytuacje strzeleckie, jednak pojedynki z napastnikami wygrywali bramkarze. Dopiero tuż przed przerwą, zawodnicy 4 ECO Prestige zdołali wyjść na prowadzenie 2:1 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron mecz zdecydowanie się otworzył. Obie drużyny naprzemiennie zdobywały kolejne bramki, a wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą. Jednak gdy wydawało się, że to gospodarze ostatecznie sięgną po 3 punkty, w 39 minucie Tomasz Krotofil swoim trafieniem zapewnił ekipie ArchiDoc wyrównanie i remis 5:5.