Capgemini vs PwC SDC

7 - 4

Spotkanie pomiędzy Capgemini a PwC SDC zapowiadało się jako pojedynek zespołów, które w poprzedniej serii gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm sięgnęły po zwycięstwa. Gracze rozstawieni jako gospodarze, przed tygodniem podejmowali drużynę FAMUR. Zawodnicy Capgemini wygrali tamten mecz w stosunku 3:2, co było ich drugim zwycięstwem w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w swoim poprzednim spotkaniu, mierzyli się z zespołem ArchiDoc. Piłkarze PwC SDC pokonali wówczas przeciwników 4:2, wygraną zapewniając sobie w drugiej części gry. Rywalizacja rozpoczęła się od przewagi zawodników Capgemini. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 8 minucie, po bramce którą zdobył Mikołaj Krysiak, natomiast w kolejnych dwóch akcjach, zawodnicy występujący w białych trykotach zaliczyli kolejne dwa trafienia. Po utracie trzeciego gola gracze PwC SDC zdołali odpowiedzieć swoim przeciwnikom, a bramkę kontaktową zdobyła Katarzyna Rozmus. Jednakże jeszcze przed przerwą, to gospodarze zdążyli zadać kolejny cios i przy zmianie stron widniał wynik 4:1. Choć tuż po wznowieniu gry w drugiej odsłonie, Marek Kozień zdobył drugą bramkę dla gości, to w kolejnych akcjach na murawie dominowali już gospodarze. Piłkarze Capgemini w krótkim odstępie czasu zaliczyli kolejne trzy trafienia, praktycznie przesądzając o swojej wygranej. Choć zespół PwC SDC do samego końca walczył o choćby jeden punkt, to ostatecznie tylko poprawił niekorzystny wynik. Ostatecznie ekipa Capgemini pokonała gości 7:4, notując awans na drugą pozycję w tabeli Ekstraklasy SLF.