FAMUR vs Netology

FAMUR
5 - 3
Netology

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy FAMUR a Netology, przed rozpoczęciem rywalizacji na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Zawodnicy FAMUR po 3 kolejkach sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, znajdowali się na pozycji wicelidera tabeli, mając na koncie komplet punktów. Przed tygodniem gospodarze pokonali ekipę PwC SDC w stosunku 3:2, do samego końca meczu walcząc jednak o korzystny rezultat. Natomiast goście przed tą serią gier, zajmowali piątą lokatę w stawce. W swoim poprzednim pojedynku piłkarze Netology, podzielili się punktami z zespołem Auroland, po remisie 3:3. Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej postawy obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się dokładnie rozgrywać swoje kolejne akcje, posyłając prostopadłe piłki do napastników. Wynik tej rywalizacji w 9 minucie otworzył Damian Truchel, wyprowadzając zespół Netology na prowadzenie. Jednak goście nie mogli cieszyć się z przewagi zbyt długo. W 13 minucie Wojciech Małysa doprowadził do wyrównania, a kilka chwil później ten sam zawodnik jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, już w 16 minucie kompletując hat tricka. Wynik 3:1 utrzymał się już do przerwy i przy zmianie stron to gracze FAMUR mieli wszystkie karty w swoich rękach. W drugiej odsłonie mecz ponownie stał się bardziej wyrównany, a obie ekipy naprzemiennie zdobywały kolejne bramki. Choć zawodnicy Netology do samego końca meczu dążyli do wyrównania, to tego wieczoru nie byli w stanie odrobić już strat. FAMUR pokonał drużynę gości 5:3, notując swoje czwarte zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej SLF.