Netology vs FAMUR SA

Netology
3 - 0
FAMUR

Spotkanie pomiędzy Netology a FAMUR SA, zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które w poprzedniej serii gier sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm ponosiły porażki. Ten mecz był zatem doskonałą okazją dla obu ekip na szybką rehabilitację. Zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem podejmowali drużynę PABLO Usługi Monterskie. Gracze Netology ulegli wówczas swoim rywalom 2:4, większość bramek tracąc jeszcze przed przerwą. Natomiast goście w ubiegłą środę, mierzyli siły z ekipą Firmy ZK Grzybowice. Piłkarze FAMUR SA przegrali tamto starcie w stosunku 0:3, co było dla nich drugą porażką w bieżących rozgrywkach. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się dokładnie rozgrywać piłkę w środkowej strefie boiska, wymieniając przy tym dużą liczbę podań. Pierwsza bramka w tej konfrontacji padła w 5 minucie, kiedy to piłkarz Netology – Damian Truchel, wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jednak po tym trafieniu, gra na murawie nadal była bardzo wyrównana. Oba zespoły stwarzały sobie okazje do zdobycia gola, jednak to bramkarze wygrywali pojedynki z napastnikami rywali. Ostatecznie w pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy już bramek i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:0. Po zmianie stron, obraz gry na boisku znacząco się nie zmienił. Mecz nadal był bardzo zacięty, jednak przez długi czas piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. Dopiero w samej końcówce spotkania, gracze Netology zaczęli przejmować kontrolę nad tą rywalizacją. W 37 minucie gola na 2:0 dla gospodarzy zdobył Sebastian Lewicki, a tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra ten sam zawodnik, ostatecznie ustalił wynik meczu na 3:0. Drużyna Netology po dobrym widowisku pokonała zatem FAMUR SA, zdobywając tym samym drugi komplet punktów w bieżącym sezonie Ekstraklasy.