FAMUR SA vs Netology

FAMUR
0 - 1
Netology

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy FAMUR SA a Netology, przed rozpoczęciem gry na boisku, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Gracze Netology w bardzo dobrym stylu rozpoczęli sezon jesienny Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, wygrywając dotychczas wszystkie swoje mecze. Przed tygodniem goście, podejmowali drużynę Plastic Omnium. Zawodnicy Netology pokonali wówczas swoich przeciwników 4:0, dzięki czumu utrzymali pozycję lidera tabeli. Natomiast gospodarze w pierwszych tygodniach bieżącej rundy grali w kratkę, nie punktując regularnie. W poprzednim pojedynku piłkarze FAMUR SA, mierzyli się z ekipą Capgemini. Gospodarze ulegli rywalom 0:5, co było ich drugą porażką w rozgrywkach jesiennych. Rywalizacja rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się dokładnie rozgrywać piłkę w środku pola, aby później zaskoczyć rywali prostopadłym podaniem. Wynik tego starcia w 6 minucie otworzyli zawodnicy Netology. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, płaskim uderzeniem piłkę w siatce umieścił Damian Truchel, wyprowadzając gości na prowadzenie. Po tym trafieniu, wraz z upływem kolejnych minut, coraz większą przewagę na boisku zaczęli zyskiwać piłkarze Netology. Jednak pomimo kilku dobrych okazji do zdobycia gola, przed przerwą nie zdołali już pokonać bramkarza rywali. Ostatecznie zatem przy zmianie stron, widniał wynik ustalony jeszcze w pierwszych chwilach spotkania. Na początku drugiej odsłony goście wciąż przeważali, jednak nadal nie potrafili udokumentować tego drugim trafieniem. W ostatnich 10 minutach rywalizacji, do większej ofensywy przystąpili natomiast gracze FAMUR SA, chcąc doprowadzić do remisu. Jednak pomimo kilku szans w końcówce, ostatecznie nie zdołali oni znaleźć drogi do bramki ekipy Netology. Tak więc po bardzo zaciętym spotkaniu, pełnym pasjonującej walki, to goście zapewnili sobie 3 punkty, wygrywając piątą konfrontację z rzędu.