Capgemini vs Freshmed

1 - 1
Freshmed

Spotkanie pomiędzy Capgemini a Freshmed, zapowiadało się jako starcie zespołów, które w poprzednim sezonie Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zakończyły zmagania w dolnej części tabeli i w nadchodzących rozgrywkach, będą chciały pokazać pełnię swojego potencjału. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w sezonie jesiennym 2020 uplasowali się na 7 lokacie w stawce, z dorobkiem dwóch wygranych spotkań. Natomiast goście ukończyli tamtą rundę o jedną pozycję wyżej od swoich przeciwników, mając na koncie cztery zwycięskie konfrontacje. Rywalizacja rozpoczęła się od bardziej zdecydowanej gry zespołu gości. Piłkarze Freshmed po pierwszym gwizdku arbitra odważnie ruszyli do przodu, co szybko przyniosło im bramkę, którą już w 2 minucie zdobył Grzegorz Wojda. Po tym golu goście chcieli pójść za ciosem, jednak gracze Capgemini nie pozwolili im rozwinąć skrzydeł. Po błyskawicznej bramce, w dalszej części pierwszej połowy obie ekipy stworzyły sobie jeszcze po kilka świetnych okazji do zdobycia gola, jednak przed przerwą to bramkarze wygrywali już pojedynki z napastnikami rywali. Po zmianie stron obraz gry znacząco się nie zmienił. Zarówno gospodarze jak i goście, często dochodzili do sytuacji strzałowych, nie potrafiąc umieścić piłki w siatce przeciwników. Gdy wydawało się, że ten mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem piłkarzy Freshmed, w 38 minucie Marek Haniok zdobył gola dla ekipy Capgemini, doprowadzając do remisu 1:1. W ostatnich sekundach spotkania, obie ekipy próbowały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.