Novichem vs Netology

Novichem
2 - 1
Netology

Sezon Jesień 2023 wchodzi w decydującą fazę, a niewątpliwie jedną z najbardziej elektryzujących kwestii jest to, kto w obecnych rozgrywkach sięgnie po mistrzostwo Ekstraklasy. Na najlepszej drodze do tytułu jest Novichem, który nieco uciekł rywalom, a przed liderem tabeli były jeszcze trzy mecze prawdy z najgroźniejszymi przeciwnikami. Pierwszym z nich było Netology, które pozostawało w grze o medal, bo szanse na mistrzostwo były już tylko matematyczne. Novichem pierwszy z trzech najważniejszych testów na koniec sezonu zdał celująco, bo po raz drugi jesienią pokonał Netology, a wynik 2:1 wydaje się najmniejszym wymiarem kary. Lider tabeli do przerwy wywalczył sobie jednobramkową przewagę i choć po przerwie rywal wyrównał, to szybko ponownie odzyskał prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. Trzeba przyznać, że to gracze w zielonych strojach byli bliżsi strzelenia kolejnych goli, a aniżeli Netology doprowadzenia do remisu. Tym samym Novichem pozostaje niepokonany i już za tydzień może zapewnić sobie mistrzostwo, jeśli pokona Capgemini.