Netology vs Novichem

Netology
3 - 5

Spotkanie pomiędzy Netology a Novichem nie miało wyraźnego faworyta. Po 3 seriach gier rundy jesiennej, obie ekipy zajmowały sąsiednie lokaty w tabeli Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, a różnica punktowa pomiędzy nimi wynosiła zaledwie jedno „oczko”. Gracze rozstawieni jako gospodarze, przed tygodniem pokonali drużynę PwC SDC w stosunku 4:1. Natomiast goście w ubiegły czwartek zremisowali swoją konfrontację z zespołem Capgemini 5:5. Początek rywalizacji lepiej ułożył się dla zawodników Novichem. Goście wyszli na prowadzenie już w 5 minucie, a z gola cieszył się Dominik Dobrowolski. Jednak w dalszej części pierwszej odsłony gra była bardzo wyrównana, a obie ekipy starały się rozgrywać swoje kolejne akcje małą liczbą podań. Piłkarze Netology zdołali odpowiedzieć przeciwnikom tuż przed zmianą stron, a bramkę na 1:1 zdobył Damian Truchel. Na początku drugiej odsłony, obraz meczu znacząco się nie zmienił. Oba zespoły nadal grały ofensywnie, tworząc kolejne sytuacje bramkowe. W 26 minucie Ksawery Winciersz wyprowadził gości na ponowne prowadzenie, jednak już 60 sekund później do wyrównania ponownie doprowadził Damian Truchel. Jednakże ostatnie 12 minut spotkania należało już do graczy gości, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie drużyna Netology uległa Novichem 3:5, ponosząc swoją drugą porażkę w bieżących rozgrywkach Ekstraklasy SLF.