Netology vs Novichem

Netology
5 - 1

Mecz pomiędzy Netology a Novichem, w trzeciej kolejce sezonu jesiennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zapowiadał się jako konfrontacja zespołów, które w poprzednim tygodniu musiały w swoich spotkaniach uznać wyższość rywali. Gracze rozstawieni jako gospodarze, w ubiegły poniedziałek podejmowali zespół Capgemini. Zawodnicy Netology ulegli wówczas przeciwnikom 3:5, co było ich pierwszą porażką w obecnej rundzie. Natomiast goście w swoim ostatnim meczu, musieli uznać wyższość ekipy Auroland, przegrywając w stosunku 4:6. Już od pierwszych minut tej rywalizacji, było widać duże zaangażowanie obu drużyn, które chciały zmazać plamę z poprzedniej serii gier. Jednak w początkowej fazie meczu, to gospodarze przejęli inicjatywę na murawie. Już w 3 minucie Sebastian Lewicki wyprowadził zespół Netology na prowadzenie, a kilka chwil później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Przed przerwą na listę strzelców po stronie gospodarzy wpisał się także Artur Bialik i przy zmianie stron, to piłkarze Netology mieli solidną zaliczkę. Jednak na początku drugiej odsłony, odważniej grający goście, szybko zdołali zaliczyć swoje pierwsze trafienie. W 22 minucie bramkę dla Novichem zdobył Denis Przybyła, dając nadzieję swojej ekipie na odrabianie strat. Jednakże pomimo starań zespołu gości, nie byli oni w stanie tego wieczoru odwrócić losów meczu. Natomiast w samej końcówce rywalizacji, to gospodarze zdobyli jeszcze dwa gole, ostatecznie zwyciężając w rozmiarach 5:1.