Novichem vs Netology

7 - 7
Netology

Spotkanie pomiędzy Novichem a Netology zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które przed tygodniem na inaugurację sezonu zimowego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm odniosły zwycięstwa. Gracze rozstawieni jako gospodarze, w swoim poprzednim starciu mierzyli się z ekipą ArchiDoc. Piłkarze Novichem pokonali wówczas swoich rywali 6:4, aż 5 bramek zdobywając już w pierwszych 20 minutach gry. Natomiast goście w ubiegły poniedziałek, rywalizowali z drużyną Express Heroes. Zawodnicy Netology wygrali tamten pojedynek 6:3, przewagę osiągając w drugiej części meczu. Spotkanie rozpoczęło się od bardzo wyrównanej postawy obu ekip. Już w 2 minucie na prowadzenie wyszli gracze gospodarzy, za sprawą gola którego zdobył Denis Przybyła. Jednak 60 sekund później zawodnicy Netology, zdołali doprowadzić do wyrównania po bramce Pawła Kabuta. Pomimo dobrej gry w wykonaniu gospodarzy, w dalszej części pierwszej połowy to piłkarze Netology osiągnęli na placu gry nieznaczną przewagę, co przełożyło się na to, że przy zmianie stron to oni minimalnie prowadzili 3:2. Początek drugiej połowy także należał do zawodników gości, którzy w 22 minucie podwyższyli prowadzenie, a tym razem z trafienia cieszył się Krzysztof Hajduczek. Jednakże ta bramka nie zdeprymowała piłkarzy Novichem, którzy w ciągu sześciu kolejnych minut doprowadzili do wyrównania 4:4. Natomiast ostatnie 10 minut tego starcia, było istnym roller coasterem dla obu ekip. Zespoły walcząc o zwycięstwo aż do ostatniego gwizdka arbitra, ostatecznie po fantastycznym spotkaniu podzieliły się punktami remisując 7:7.