FAMUR vs PwC SDC

FAMUR
3 - 3

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy FAMUR a PwC SDC, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Po rozegraniu 6 kolejek sezonu zimowego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zawodnicy FAMUR zajmowali pozycję lidera tabeli, jak dotąd nie doznając jeszcze porażki. Przed tygodniem gospodarze pokonali ekipę Capgemini w rozmiarach 10:0, co było dla nich piątym zwycięstwem w bieżącej rundzie. Natomiast goście przed tą serią gier, znajdowali się na piątej lokacie w stawce. W swoim poprzednim pojedynku piłkarze PwC SDC zwyciężyli z TDJ Estate 5:2, przewagę bramkową wypracowując sobie w pierwszej części gry. Rywalizacja w tym meczu rozpoczęła się od lepszej postawy zespołu FAMUR. Gospodarze starali się kontrolować środek pola, rozgrywając kolejne akcje niewielką liczbą podań. Taka gra pozwoliła im objąć prowadzenie w 8 minucie, za sprawą trafienia które zanotował Patryk Wieczorek. Natomiast kilka chwil później ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0. Jednakże w samej końcówce pierwszej odsłony, goście najpierw zdołali zdobyć gola kontaktowego, a w 20 minucie Grzegorz Nguyen Khac dał remis zawodnikom występującym w czerwonych strojach. Po zmianie stron gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Najpierw w 25 minucie Patryk Wieczorek skompletował hat tricka, natomiast 60 sekund przed końcem spotkania, Oskar Chałupka dał ostatecznie swoim trafieniem jeden punkt zespołowi PwC SDC. Gospodarze pomimo remisu, utrzymali pozycję lidera tabeli Ekstraklasy SLF.