FAMUR SA vs PwC SDC

FAMUR
5 - 3

Faworytem do zwycięstwa w spotkaniu pomiędzy FAMUR SA a PwC SDC, przed rozpoczęciem boiskowej rywalizacji, był zespół rozstawiony w roli gościa. Gracze PwC SDC przystępowali do tej konfrontacji z kompletem zwycięstw, odniesionych w fazie finałowej sezonu letniego Sportowej Ligi Firm. Przed tygodniem goście pokonali ekipę DPL 8:3, zdecydowanie przeważając w drugiej połowie tamtego meczu. Natomiast gospodarze ponosili porażki w trzech ostatnich spotkaniach, w ubiegły poniedziałek ulegając drużynie OEX MerService w stosunku 4:10. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się umiejętnie rozgrywać piłkę w środkowej strefie boiska, minimalizując ryzyko kontrataku dla rywali. Pierwszy gol w tym meczu padł w 9 minucie. Po składnej akcji całego zespołu PwC SDC, gracz gospodarzy – Paweł Krawczuk, dość niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki, dając gościom prowadzenie. Już dwie minuty później, zawodnicy występujący w czerwonych strojach, udokumentowali swoją przewagę, a gola na 2:0 dla ekipy PwC zdobył Nikos Jańczak. Jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali poprawić swoją grę w ataku, czego owocem była bramka Pawła Krawczuka, zdobyta na 7 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra. Drugie 20 minut zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze FAMUR SA, którzy od pierwszych sekund, starali się narzucić przeciwnikom swój styl gry. Dwa gole zdobyte w przeciągu 5 minut, dały graczom występującym w czarnych strojach prowadzenie 3:2. Choć goście zdołali doprowadzić w drugiej połowie do remisu, to końcowe fragmenty spotkania, należały już zdecydowanie do gospodarzy. Ostatecznie FAMUR SA dość niespodziewanie pokonał faworyzowane PwC SDC 5:3, po raz pierwszy sięgając po komplet punktów w rundzie finałowej.