Novichem vs FAMUR

5 - 4
FAMUR

Spotkanie pomiędzy Novichem a FAMUR zapowiadało się jako pojedynek zespołów, które przed tą serią gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zajmowały dwie pierwsze lokaty w tabeli, a różnica punktowa pomiędzy nimi wynosiła zaledwie jedno „oczko”. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed tygodniem pokonali drużynę Netology 5:3, co było ich drugą wygraną w bieżących rozgrywkach. Natomiast goście w swoim poprzednim pojedynku, ulegli zespołowi Capgemini w stosunku 2:3. Początek meczu lepiej ułożył się dla zawodników FAMUR. Goście zdobyli bramkę już w 5 minucie, a z trafienia cieszył się Szymon Marek. Jednak w dalszej części pierwszej odsłony, gra na murawie była bardzo wyrównana, z szansami na bramkę z obu stron. W 15 minucie zawodnicy Novichem wykorzystali jedną ze swoich okazji, wyrównując stan meczu na 1:1, po golu którego strzelił Jakub Mazur. Takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa i przy zmianie stron żadna z ekip nie miała wyraźnej przewagi. Worek z bramkami rozwiązał się w tym spotkaniu dopiero w drugiej części gry. Zarówno gospodarze jak i goście, naprzemiennie trafiali do siatki rywali, a o końcowym zwycięstwie zespołu Novichem zadecydowało jedno trafienie. Ostatecznie ekipa gospodarzy pokonała FAMUR 5:4, utrzymując tym samym pozycję lidera tabeli Ekstraklasy SLF.