ING vs TPG

ING
6 - 1
TPG

Spotkanie pomiędzy ING a TPG zapowiadało się jako pojedynek zespołów, które poprzedni sezon 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, ukończyły na sąsiednich miejscach w tabeli. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w rundzie wiosennej finiszowali na najniższym stopniu podium, natomiast goście kończyli rozgrywki na 4 lokacie, tracąc do swoich rywali zaledwie 1 punkt. W ostatnim pojedynku pomiędzy tymi ekipami górą okazali się zawodnicy ING, którzy wówczas tryumfowali 8:2. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry obu drużyn. Zarówno gospodarze jak i piłkarze TPG, starali się rozgrywać swoje kolejne akcje małą liczbą podań, szybko przenosząc ciężar gry pod pole karne rywali. Jednak wraz z upływającym czasem, to zawodnicy ING zaczęli przejmować inicjatywę na placu gry. W 14 minucie Bartosz Molenda wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, a 60 sekund później Konrad Bąk podwyższył wynik na 2:0. Natomiast tuż przed przerwą, ponownie na listę strzelców wpisał się Konrad Bąk i po 20 minutach rywalizacji to zespół ING miał solidną zaliczkę bramkową. Po zmianie stron gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę, sukcesywnie podwyższając swoje prowadzenie. Gości było stać w tym meczu tylko na gola honorowego, którego w 40 minucie zdobył Olaf Kondla. Ostatecznie gospodarze pokonali drużynę TPG 6:1, w dobrym stylu otwierając rozgrywki jesienne 2 Ligi.