Novichem vs ArchiDoc

2 - 2
ArchiDoc

Novichem wobec wycofania się z rozgrywek wiosennego mistrza i zdobycia srebrnych medali w poprzedni sezonie jest jednym z głównych kandydatów do tytułu jesienią. Na inaugurację kandydat do mistrzostwa mierzył się z beniaminkiem i niewątpliwie był faworytem, jednak rywale nie zamierzali mu niczego ułatwiać. Do przerwy to ArchiDoc prowadził 2:0, pokazując, że od pierwszych minut na boiskach Ekstraklasy, gracze tego zespołu nie zamierzają mieć żadnych kompleksów. Dublet ustrzelił Sebastian Gałązka, który dwukrotnie najlepiej odnalazł się pod bramką przeciwnika. W drugiej połowie do ataku ruszył Novichem. Chwilami gracze w zielonych koszulkach przeprowadzali prawdziwy szturm i ostrzał bramki rywala, a bramkarz ArchiDoc miał ręce pełne roboty. Toczony w pewnym momencie w rzęsistym deszczu mecz naprawdę mógł się podobać. Novichem w końcu dopiął swego i dzięki zdobytym w odstępie trzech minut, dwóm bramkom, doprowadził do remisu. W ostatniej fazie spotkania jedni i drudzy mieli jeszcze swoje szanse na decydujący cios, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.