ArchiDoc vs Novichem

ArchiDoc
1 - 8

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy ArchiDoc a Novichem, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Zawodnicy Novichem przed ostatnią serią gier sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, zajmowali pozycję wicelidera tabeli, mając na koncie 24 punkty. Przed tygodniem goście pokonali ekipę Hirschvogel 10:3, co było dla nich ósmą wygraną z bieżących rozgrywkach. Natomiast gospodarze po 10 kolejkach sezonu, mieli w dorobku 9 „oczek”. W swoim poprzednim pojedynku gracze ArchiDoc, ulegli zespołowi Tenneco Gliwice 4:8, większość bramek zdobywając w drugiej części meczu. Rywalizacja rozpoczęła się od lepszej gry zespołu gości. W początkowej fazie spotkania, zawodnicy Novichem przejęli kontrolę nad środkową strefą boiska, posyłając stamtąd prostopadłe piłki do napastników. Goście otworzyli wynik tego starcia w 5 minucie, a na listę strzelców wpisał się Denis Przybyła. Po tym trafieniu zawodnicy Novichem kontynuowali swoją dobrą grę, przed przerwą jeszcze dwukrotnie pokonując bramkarza rywali, po golach które zdobywali Denis Duda oraz Denis Przybyła. Po zmianie stron obraz meczu znacząco się nie zmienił. Na murawie nadal dominowali goście, którzy sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Choć w końcówce rywalizacji piłkarze ArchiDoc, stworzyli sobie kilka dogodnych okazji strzałowych, zdołali wykorzystać tylko jedną z nich. W 40 minucie honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Daniel Długosz, ostatecznie ustalając wynik na 1:8. Dzięki tej wygranej zespół Novichem, zakończył sezon wiosenny z tytułem wicemistrzowskim 1 Ligi SLF.