Auroland vs FAMUR

Auroland
2 - 9
FAMUR

W lepszej sytuacji przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Auroland a FAMUR, znajdowali się piłkarze rozstawieni jako goście. W ubiegły czwartek, w kolejce otwierającej zmagania w sezonie wiosennym Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zawodnicy FAMUR podejmowali drużynę PACCOR. Goście pokonali wówczas swoich rywali 5:3, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej połowie. Natomiast gospodarze przed tygodniem, musieli uznać wyższość ekipy Novichem, ulegając przeciwnikom w rozmiarach 1:7. Rywalizacja w tym meczu rozpoczęła się od lepszej gry zespołu FAMUR. Goście od początku spotkania starali się narzucić rywalom swój styl gry, dominując w środkowej strefie boiska. Zawodnicy FAMUR wyszli na prowadzenie w 8 minucie, po golu którego zdobył Wojciech Małysa. Po tym trafieniu goście kontynuowali swoją dobrą grę, co przełożyło się na kolejne bramki. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się także Rafał Krzyżowski oraz dwukrotnie Yurii Yatsun. Natomiast zawodników Auroland, w pierwszej odsłonie stać było tylko na jedną bramkę, którą w 18 minucie zdobył Mateusz Ogaza. Tak więc przy zmianie stron widniał wynik 1:4. Po przerwie obraz gry na murawie znacząco się nie zmienił. Inicjatywę nadal mieli piłkarze FAMUR, którzy sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Choć w drugiej połowie, drugiego gola dla Auroland zdobył Zdzisław Skupień, to jednak było to zbyt mało, aby tego wieczoru zagrozić dobrze dysponowanym rywalom. Ostatecznie Auroland uległ ekipie FAMUR 2:9, spadając tym samym na ostatnią lokatę w tabeli.