FAMUR SA vs Auroland

FAMUR
1 - 1
Auroland

Spotkanie pomiędzy FAMUR SA a Auroland, zapowiadało się jako starcie zespołów, które w poprzednim sezonie Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, w końcowej tabeli dzieliły zaledwie 3 punkty. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, przed trzema miesiącami uplasowali się w stawce najwyższej klasy rozgrywkowej na 5 lokacie, na przestrzeni całej rundy wygrywając 4 mecze. Natomiast goście w ubiegłych rozgrywkach, finiszowali na najniższym stopniu podium, łącznie zapisując na swoje konto 16 „oczek”. Konfrontacja rozpoczęła się od ostrożnej gry z obu stron. W początkowej fazie meczu żadna z ekip nie chciała przesadnie zaryzykować, dlatego choć na murawie oglądaliśmy ataki z obu stron, to jednak były one nieskuteczne. Po kilku szansach zarówno zespołu gospodarzy jak i gości, ostatecznie przy zmianie stron nadal widniał wynik 0:0. Jednak na początku drugiej odsłony, to piłkarze FAMUR SA jako pierwsi wzięli sprawy w swoje ręce, już w 24 minucie otwierając rezultat tego starcia. Gola dla gospodarzy zdobył Patryk Wieczorek, a ekipa FAMUR SA wyraźnie miała ochotę na podwyższenie rezultatu. Jednak w dalszej części drugiej połowy, gra ponownie się wyrównała i do swoich szans zaczęli dochodzić także zawodnicy Auroland. W 37 minucie Szymon Gawliński dał wyrównanie ekipie gości, a jak się później okazało ustalił także końcowy wynik tego pojedynku. Ostatecznie na inaugurację rundy jesiennej, FAMUR SA podzielił się punktami z drużyną Auroland po remisie 1:1.