Keywords Studios vs DRiV Gliwice+

Keywords Studios
2 - 0
DRiV Gliwice+

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Keywords Studios a DRiV Gliwice+, bardzo trudno było wskazać faworyta do końcowego tryumfu. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w niedawno zakończonym sezonie zimowym, zajęli 10 lokatę w tabeli Ekstraklasy, zapisując na swoim koncie 4 punkty. Natomiast goście po jednej rundzie przerwy, powracają do rywalizacji w Sportowej Lidze Firm. W rozgrywkach jesiennych 2022, piłkarze DRiV Gliwice+ występowali na poziomie 1 Ligi, którą zakończyli ostatecznie na 5 pozycji w stawce. Początek meczu bardzo dobrze ułożył się dla zawodników Keywords Studios, którzy wyszli na prowadzenie już w 4 minucie, po golu którego zdobył Jasurbek Khamroev. Jednakże w dalszej części pierwszej odsłony, gra na murawie była bardzo wyrównana, a do sytuacji strzałowych dochodzili gracze obu ekip. Gol z samego początku spotkania, okazał się jedynym jakiego zobaczyliśmy przed przerwą i przy zmianie stron to gospodarze mieli minimalną przewagę. W drugiej połowie gra na boisku wyglądała podobnie jak w pierwszych 20 minutach. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać szybkie ataki, małą liczbą podań przedostając się pod pole karne przeciwników. W 30 minucie bramkę na 2:0 zdobyli piłkarze Keywords Studios, dając sobie tym trafieniem zdecydowanie większy spokój w grze. Ostatecznie drugi gol dla gospodarzy okazał się decydujący i takim też rezultatem zakończyła się ta rywalizacja.