Keywords Studios vs Tenneco Gliwice

Keywords Studios
4 - 5
DRiV Gliwice+

Siedem punktów dzieliło obie drużyny w tabeli przed tym spotkaniem na korzyść KeyWords Studios. Zespół ten on początku sezonu grał w kratkę, jednak rywale weszli w rozgrywki znacznie gorzej, notując falstart w postaci pięciu meczów z rzędu bez żadnej zdobyczy. Gliwiczanie szybko pokazali, że zamierzają powalczyć o przełamanie złej passy już w tej kolejce. Grający z rozmachem Tenneco po 11 minutach prowadził 3:0 i był na najlepszej drodze, by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie, co ostatecznie się udało, ale ścieżka miała kilka zakrętów i okazała się całkiem wyboista. KeyWords Studios nie zamierzało bowiem ułatwiać zadania swoim rywalem i najpierw odrobiło trzybramkową stratę, a już w drugiej połowie odpowiedziało jeszcze na czwarte trafienie graczy z Gliwic. Obie drużyny grały do końca o pełną pulę, a decydujący cios wyprowadzili jednak gracze Tenneco po solowej akcji najlepszego na boisku Olafa Białka. Zwycięzcy mogą zatem cieszyć się z przerwania złej passy, z kolei rywale kontynuują przeplatanie zwycięstw i porażek.