Tenneco Gliwice vs Keywords Studios

DRiV Gliwice+
6 - 2
Keywords Studios

Spotkanie pomiędzy Tenneco Gliwice a Keywords Studios, zapowiadało się jako konfrontacja zespołów, które po ośmiu seriach gier rundy jesiennej 2 Ligi, zajmowały sąsiednie lokaty w dolnej części tabeli. Gracze rozstawieni jako gospodarze, w ubiegły czwartek podzielili się punktami z ekipą Voestalpine, po remisie 5:5. Natomiast goście w swoim poprzednim pojedynku, pokonali zespół Cooler Club 4:2, co było dla nich czwartą wygraną w bieżących rozgrywkach. Rywalizacja w tym meczu rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry z obu stron. Zarówno gospodarze jak i goście, stwarzali sobie dogodne sytuacje bramkowe, jednak w pierwszej odsłonie to bramkarze wygrywali pojedynki z napastnikami. Tak więc pomimo kilku dogodnych szans, przy zmianie stron nadal widniał wynik 0:0. Natomiast w drugiej odsłonie oglądaliśmy zupełnie inne widowisko. Już w 22 minucie Jakub Surma zdobył pierwszego gola w tym starciu, jednocześnie rozwiązując worek z bramkami po stronie zespołu Tenneco Gliwice. Kilka chwil później drugiego gola na konto gospodarzy dołożył Olaf Białek, a w ciągu kolejnych 8 minut, gliwiczanie jeszcze czterokrotnie pokonali bramkarza rywali. Choć w końcowych fragmentach spotkania, dwa trafienia dla Keywords Studios zanotował Diego Largo, to goście nie mieli już czasu na to, aby w pełni odrobić straty. Ostatecznie ekipa Tenneco Gliwice pokonała Keywords Studios 6:2, odnosząc trzecie zwycięstwo w tym sezonie.