FAMUR vs PACCOR

FAMUR
5 - 3
PACCOR

W pierwszym spotkaniu sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły FAMUR oraz PACCOR. Gracze rozstawieni jako gospodarze, rundę zimową zakończyli z tytułem wicemistrzowskim Ekstraklasy, w całych rozgrywkach przegrywając zaledwie jeden mecz. Natomiast goście w swoim ostatnim sezonie, a więc w kampanii Jesień 2022, uplasowali się na 7 pozycji w najwyższej klasie rozgrywkowej, mając wówczas na koncie 13 punktów. Rywalizacja rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony gości, bo już w 2 minucie bramkę dla PACCOR zdobył Henryk Szymański. Jednak gospodarze zdołali bardzo szybko odpowiedzieć swoim przeciwnikom, doprowadzając do remisu już w 7 minucie, po bramce którą zdobył Rafał Krzyżowski. Natomiast kilka chwil później, ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców, wyprowadzając FAMUR na prowadzenie 2:1. W dalszej części pierwszej odsłony postawa obu zespołów nadal była bardzo wyrównana, a ciężar gry przenosił się z jednego pod drugie pole karne. Ostatecznie po bramkach zdobywanych tuż przed przerwą, przy zmianie stron widniał wynik 3:3. Drugą połowę lepiej otworzyli gospodarze. Już w 23 minucie Rafał Dworaczek wyprowadził ekipę FAMUR na prowadzenie, którego ekipa występująca w zielonych trykotach nie oddała już do końca spotkania. Choć w drugiej odsłonie piłkarze PACCOR wypracowali sobie kilka dogodnych okazji bramowych, to nie zdołali już pokonać bramkarza rywali. Gospodarze po bramce zdobytej w samej końcówce rywalizacji, ostatecznie pokonali drużynę PACCOR 5:3, w dobrym stylu otwierając nowy sezon Ekstraklasy.