FAMUR SA vs PACCOR

FAMUR
5 - 4
PACCOR

Bardzo ciekawie zapowiadała się rywalizacja pomiędzy zespołami FAMUR SA oraz PACCOR, w pierwszej kolejce nowego sezonu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, zakończyli rozgrywki zimowe na 5 lokacie w tabeli, na przestrzeni jedenastu spotkań odnosząc siedem zwycięstw. Natomiast goście powracają do stawki SLF po krótkiej przerwie. Gracze PACCOR w sezonie Jesień 2021 wywalczyli mistrzostwo 1 Ligi, w całej rundzie tylko raz wypuszczając z rąk komplet punktów. Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia piłkarzy gości, którzy już w 2 minucie objęli prowadzenie, a bramkę na 0:1 zdobył Ariel Synowiec. Jednak na odpowiedź ekipy FAMUR SA, nie trzeba było czekać zbyt długo. Już w 5 minucie Bolesław Olędzki doprowadził do wyrównania, a kilka chwil później Patryk Wieczorek dał gospodarzom wynik 2:1. Po szybkiej utracie dwóch goli, do kontrofensywy przystąpili goście. W 13 minucie Rafał Cieslik dał ekipie PACCOR ponowny remis, a 120 sekund później Sebastian Śliwa ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. Przed przerwą obie ekipy zdołały strzelić po jeszcze jednej bramce i przy zmianie stron widniał wynik 3:4. Po obfitej w trafienia pierwszej odsłonie, po zmianie stron gra się uspokoiła, a gracze obu stron starali się w przemyślany sposób konstruować kolejne akcje. W 33 minucie Rafał Krzyżowski dorowadził do remisu 4:4 i wydawało się, że takim rezultatem może już zakończyć się ta rywalizacja. Jednak w końcowych fragmentach meczu, gospodarze wyprowadzili jeszcze jeden cios. Dawid Powała swoim golem na 5:4 zapewnił drużynie FAMUR SA zwycięstwo, oraz cenne 3 punkty na inaugurację rundy wiosennej.