Express Heroes vs Prestige

Express Heroes
3 - 5

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Express Heroes a Prestige, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Przed ostatnią serią gier sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, zawodnicy Prestige byli liderami tabeli, mając na koncie 6 zwycięstw. W swoim ostatnim starciu goście ulegli jednak ekipie ArchiDoc w stosunku 4:5. Natomiast gospodarze przed dwoma tygodniami, podejmowali zespół Keywords Studios. Piłkarze Express Heroes przegrali tamtą konfrontację 2:7, co było ich trzecią porażką w bieżącej rundzie. Rywalizacja zdecydowanie lepiej rozpoczęła się dla zawodników gości. Gracze Prestige byli zdecydowanie bardziej aktywni w swoich atakach, tworząc groźne sytuacje podbramkowe. Ofensywna postawa przyniosła gościom gola w 9 minucie, którego zdobył Kamil Gabrysiewicz. Choć po utracie bramki zawodnicy Express Heroes zaczęli odważniej poczynać sobie na placu gry, to przed przerwą do siatki trafiali tylko zawodnicy Prestige. W 18 minucie Mateusz Gola dał swojej ekipie drugie trafienie, a 60 sekund później Paweł Konopiński ustalił wynik na 0:3. Taki rezultat utrzymał się już do końca pierwszej odsłony i przy zmianie stron goście mieli bezpieczną przewagę. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy, jedną ze swoich sytuacji bramkowych na gola zamienili piłkarze Express Heroes, a konkretnie uczynił to Vitalii Pshenychnyi. Jednakże kilka chwil później, do swojej dobrej gry powrócili zawodnicy Prestige, zaliczając kolejne dwa trafienia. Choć w końcówce spotkania Vitalii Pshenychnyi zdołał skompletować hat tricka, to gospodarzom zabrakło już czasu, aby powalczyć o coś więcej w tym meczu. Ostatecznie zespół Prestige pokonał Express Heroes 5:3, zapewniając sobie tym samym tytuł mistrzowski 1 Ligi SLF.