PwC SDC vs Novichem

PwC SDC
0 - 3
Novichem

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy PwC SDC a Novichem, przed rozpoczęciem gry na murawie, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Przed tygodniem, na inaugurację sezonu wiosennego Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, piłkarze Novichem podejmowali ekipę Auroland. Goście pokonali wówczas swoich przeciwników 7:1, większość bramek zdobywając po zmianie stron. Natomiast gospodarze w 1 kolejce nowej rundy, mierzyli się z zespołem Soccer Barbershop Roker Zabrze. Gracze PwC SDC ulegli w tamtym meczu rywalom w stosunku 4:8, wypuszczając z rąk wysokie prowadzenie z początku spotkania. Rywalizacja rozpoczęła się od wyrównanej gry obu drużyn. W początkowej fazie meczu obie ekipy stwarzały sobie sytuacje bramkowe, jednak w pojedynkach z napastnikami górą okazywali się bramkarze. Tak więc pomimo kilku dogodnych szans na zdobycie gola, przy zmianie stron widniał wynik 0:0. Na początku drugiej odsłony, do odważniejszych ataków ruszyli piłkarze Novichem. Goście zdobyli gola już w 21 minucie, a na listę strzelców wpisał się Ksawery Winciersz. Natomiast już kilkadziesiąt sekund później było 0:2, a swoje trafienie zanotował Denis Przybyła. Choć w drugich 20 minutach zawodnicy PwC SDC dążyli do zmiany rezultatu, nie byli w stanie tego wieczoru umieścić piłki w siatce rywali. Natomiast goście w samej końcówce spotkania przypieczętowali swoją wygraną, golem którego strzelił Ksawery Winciersz. Ostatecznie zatem zespół PwC SDC uległ Novichem 0:3, ponosząc drugą porażkę w sezonie wiosennym.