Novichem vs PwC SDC

Novichem
1 - 3
PwC SDC

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Novichem a PwC SDC, trudno było wskazać faworyta, który mógłby bezproblemowo sięgnąć po komplet „oczek”. Obie ekipy przystępowały do tego pojedynku z równą liczbą 15 punktów na kontach, mając za sobą wygrane sprzed tygodnia. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegły czwartek pokonali drużynę Cooler Club aż 9:4, natomiast goście nieco skromniej, bo 2:0 zwyciężyli w starciu z zespołem Tenneco Gliwice. Forma strzelecka mogła wskazywać zatem na korzyść zawodników Novichem, jednak niczego nie można było przesądzać przed rozpoczęciem meczu. Konfrontacja rozpoczęła się od dobrej postawy obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się z pomysłem rozwiązywać swoje kolejne ataki, jednak w pierwszej odsłonie to bramkarze wygrywali pojedynki z napastnikami. Pomimo kilku dogodnych szans, przed przerwą piłka nie przekroczyła żadnej z linii bramkowych i przy zmianie stron, nadal widniał wynik 0:0. W drugiej połowie obraz gry na murawie znacząco się nie zmienił. Spotkanie nadal było bardzo wyrównane, lecz wraz z upływem czasu, to piłkarze PwC SDC zaczęli przejmować boiskową inicjatywę. Coraz lepsza gra zawodników gości, przyniosła im bramkę w 32 minucie, którą zdobył Łukasz Rak. Ten sam zawodnik już 120 sekund później, ponownie wpisał się na listę strzelców, dając zespołowi PwC SDC bezpieczniejszą przewagę. Natomiast w 38 minucie, Łukasz Szczotka trafił po raz trzeci dla gości, praktycznie przesądzając zwycięstwo zespołu występującego w czerwonych trykotach. W samej końcówce rywalizacji, honorową bramkę dla Novichem zdobył Mateusz Rutkowski, ostatecznie ustalając wynik tego pojedynku na 1:3.