Novichem vs Auroland

7 - 1
Auroland

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy Novichem a Auroland, bardzo trudno było wskazać jednoznacznego faworyta do tryumfu w tej konfrontacji. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w niedawno zakończonym sezonie zimowym, uplasowali się na najniższym stopniu podium, łącznie zdobywając 25 punktów. Natomiast goście po jednej rundzie przerwy, powrócili do rozgrywek Sportowej Ligi Firm. W sezonie Jesień 2022 piłkarze Auroland, wywalczyli tytuł mistrzowski Ekstraklasy i mieli nadzieję na dobre otwarcie nowej kampanii. Rywalizacja w tym meczu rozpoczęła się od dość wyrównanej gry obu ekip. Już w 5 minucie gola na 1:0 dla Novichem zdobył Kamil Jankowski, jednak już 180 sekund później Gracjan Kaczówka doprowadził do remisu 1:1. W dalszej części pierwszej odsłony, obie ekipy stwarzały sobie dogodne okazje bramkowe, jednak na kolejne trafienie przyszło nam poczekać do 19 minuty. Wówczas Ksawery Winciersz wyprowadził ekipę gospodarzy na prowadzenie 2:1 i przy takim wyniku zawodnicy schodzili już na przerwę. Na początku drugiej połowy, inicjatywę na placu gry zdecydowanie przejęli gracze Novichem. Już w 21 minucie ponownie do siatki Auroland trafił Ksawery Winciersz, a kilka chwil później swoje gole dołożyli także Denis Duda oraz Mateusz Kosela. Choć goście starali się w dalszej części meczu odwrócić losy rywalizacji, nie byli w stanie tego wieczoru, wyrwać już zwycięstwa z rąk przeciwników. Ostatecznie Novichem pokonał Auroland 7:1, zostając tym samym pierwszym liderem Ekstraklasy sezonu wiosennego SLF.