Auroland vs Novichem

Auroland
6 - 4

Spotkanie pomiędzy Auroland a Novichem zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed tygodniem na inaugurację nowego sezonu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, nie zdołały w swoich meczach sięgnąć po komplet „oczek”. Gracze rozstawieni jako gospodarze, w ubiegły poniedziałek podzielili się punktami z ekipą FAMUR SA, po remisie 1:1. Natomiast goście w poprzednim pojedynku, ulegli drużynie Capgemini 2:3, walcząc jednak do samego końca spotkania o korzystny rezultat. Konfrontację od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Auroland, którzy wyszli na prowadzenie już w 1 minucie, za sprawą gola którego zdobył Szymon Gawliński. Jednak po błyskawicznym otwarciu wyniku przez gospodarzy, w kolejnych fragmentach pierwszej odsłony gra stała się bardziej wyrównana. W 13 minucie remis ekipie Novichem dał Adam Kowalczyk, jednakże jeszcze przed przerwą to gospodarze wyszli ponownie na prowadzenie. W 16 minucie Patryk Gajda trafił po raz drugi dla zespołu Auroland i przy zmianie stron widniał wynik 2:1. Po wznowieniu rywalizacji w drugiej odsłonie, mecz nadal był bardzo wyrównany. W 24 minucie Denis Przybyła doprowadził do ponownego remisu w tym starciu, jednak i tym razem gospodarze potrafili szybko odpowiedzieć, już 120 sekund później wychodząc na ponowne prowadzenie. Gdy w 29 minucie Robert Fulczyk, strzelając gola dla Novichem doprowadził do wyniku 3:3, wydawało się że ta rywalizacja musi zakończyć się podziałem punktów. Jednak ostatnie 10 minut tego meczu, należało już zdecydowanie do piłkarzy Auroland, którzy trafiając trzykrotnie do siatki rywali, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie drużyna gospodarzy pokonała Novichem 6:4, sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie jesiennej.