ArchiDoc vs Keywords Studios

ArchiDoc
4 - 3
Keywords Studios

Faworytami do zwycięstwa w starciu pomiędzy ArchiDoc a Keywords Studios, przed rozpoczęciem gry na murawie, byli gracze rozstawieni jako gospodarze. Zawodnicy ArchiDoc przed tą serią gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zajmowali lokatę tuż poza ligowym podium, mając w dorobku 15 punktów. Przed tygodniem gospodarze pokonali ekipę TPG 14:2, co było ich piątym zwycięstwem w obecnych rozgrywkach. Natomiast goście przystępowali do tej konfrontacji, znajdując się na przedostatnim miejscu w stawce. W swoim poprzednim pojedynku piłkarze Keywords Studios, musieli uznać wyższość zespołu Express Heroes, ulegając rywalom w rozmiarach 2:7. Początek rywalizacji dobrze ułożył się dla graczy ArchiDoc. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 6 minucie, a z trafienia cieszył się Daniel Długosz. Jednak po szybko zdobytym golu, w dalszej części pierwszej odsłony gra była bardzo wyrównana. Gdy wydawało się, że na przerwę zawodnicy zejdą przy wyniku 1:0, wówczas tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, Diego Largo zdobył bramkę dla gości doprowadzając do remisu. Jednak początek drugiej połowy ponownie należał do gospodarzy. Już w 22 minucie Tomasz Krotofil wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a 60 sekund później ten sam zawodnik podwyższył na 3:1. Natomiast kilka chwil później, czwartego gola dla ArchiDoc zdobył Grzegorz Solorz. Jednak końcowe fragmenty tego meczu należały już do drużyny gości. Po bramkach które zdobyli Przemysław Jelonek oraz Wojciech Maciejny, zawodnicy Keywords Studios zbliżyli się do rywali na odległość zaledwie jednego trafienia, jednak tego wieczoru zabrakło im już czasu, aby powalczyć o choćby jeden punkt.