Capgemini vs PACCOR

5 - 2
PACCOR

Mecz pomiędzy Capgemini a PACCOR był niezwykle ważny dla układu dolnej części tabeli. Wobec zwyżki formy i niesamowitej pogoni skazywanego na degradację Novichem, który po serii zwycięstw miał kwestię utrzymania w swoich rękach, to spotkanie miało wyłonić drugiego spadkowicza. W nieco lepszej sytuacji był PACCOR, bowiem wystarczał mu remis, a w pierwszej fazie sezonu to właśnie ten zespół okazał się lepszy w bezpośredniej konfrontacji. Grając z nożem na gardle Capegmini od początku meczu przejęło inicjatywę i już po 10 minutach prowadziło 2:0,a  jeszcze przed przerwą obie drużyny zadały po jednym ciosie. Gol do szatni dla PACCOR dał zawodnikom tej drużyny nadzieję na uratowanie choćby bezcennego punktu, jednak druga odsłona meczu nie przyniosła zmiany obrazy gry. Capgemini było skuteczniejsze i zasłużenie sięgnęło po trzy oczka, które zagwarantowały mu ligowy byt na kolejny sezon. Gracze PACCOR mogą mówić o dużym pechu. W każdym dotyczasowym sezonie w najwyżej klasie rozgrywkowej dorobek trzynastu punktów wystarczał do utrzymania. Jesienią 2022 było to jednak zbyt mało.