Capgemini vs PACCOR

2 - 1
PACCOR

Faworytem do zwycięstwa w starciu pomiędzy Capgemini a PACCOR, przed rozpoczęciem gry na murawie, była ekipa rozstawiona w roli gospodarza. Zawodnicy Capgemini rozpoczęli sezon wiosenny Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm od dwóch wygranych, przed tygodniem wysoko pokonując drużynę Plastic Omnium 9:3. Natomiast goście przystępowali do tego starcia bez punktów na koncie. W ubiegły czwartek piłkarze PACCOR, musieli uznać wyższość Firmy ZK Grzybowice, przegrywając w rozmiarach 1:8. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, stwarzali sobie dogodne okazje do zdobycia bramki, jednak byli bardzo nieskuteczni pod polem karnym rywali. W końcówce pierwszej odsłony, inicjatywę na placu gry przejęli zawodnicy Capgemini, jednak pomimo tego przy zmianie stron nadal widniał wynik 0:0. Na początku drugiej połowy, gospodarze kontynuowali swoją dobrą grę sprzed przerwy. Przyniosło im to bramkę, którą w 25 minucie zdobył Artur Skiba, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Po utracie gola piłkarze PACCOR, chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, jednak kolejne trafienie w tym meczu ponownie należało do zawodników Capgemini. W 35 minucie Artur Skiba zdobył swoją drugą bramkę, dając gospodarzom bezpieczne prowadzenie. Choć na 120 sekund przed końcem, Ariel Synowiec zdołał zdobyć kontaktowego gola dla gości, to zawodnikom PACCOR nie wystarczyło już czasu, aby powalczyć o choćby 1 punkt w tym pojedynku. Ostatecznie zespół Capgemini pokonał PACCOR 2:1, wygrywając trzecie spotkanie z rzędu w sezonie wiosennym.