Netology vs Firma ZK Grzybowice

Netology
5 - 2
Firma ZK Grzybowice

Spotkanie pomiędzy Netology a Firmą ZK Grzybowice, zapowiadało się jako pojedynek zespołów, bezpośrednio zaangażowanych w walkę o tytuł, w sezonie wiosennym Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm. Gospodarze przystępowali do tego starcia jako lider tabeli, mając na koncie komplet zwycięstw. Przed tygodniem piłkarze Netology pokonali ekipę Auroland 5:1, większość bramek zdobywając w drugiej części meczu. Natomiast goście przed tą serią gier, znajdowali się na drugiej pozycji w tabeli i tylko ewentualne zwycięstwo utrzymywało ich jeszcze w grze o tytuł mistrzowski. W ubiegły poniedziałek zawodnicy Firmy ZK, wygrali z drużyną Capgemini 6:0, co było ich szóstym zwycięstwem w bieżących rozgrywkach. Rywalizację od mocnego uderzenia rozpoczęli gracze Netology. Już w 1 minucie gry bramkę dla gospodarzy zdobył Damian Truchel, wyprowadzając swoją ekipą na szybkie prowadzenie. Jednak po tym trafieniu, to goście chcieli jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Lecz gdy zawodnicy z Grzybowic marnowali kolejne okazje, wynik na 2:0 podwyższyli gospodarze, za sprawą trafienia Pawła Kabuta z 12 minuty. Jednak na tego gola, piłkarze Firmy ZK zdołali odpowiedzieć już bardzo szybko. W 13 minucie Bartosz Kopiecki zdobył pierwszą bramkę dla gości, utrzymując swój zespół w kontakcie z przeciwnikami. Przed przerwą nie oglądaliśmy już więcej goli i przy zmianie stron, to Netology prowadziło 2:1. W drugiej odsłonie obraz gry znacząco się nie zmienił. Nadal to goście mieli na murawie optyczną przewagę, jednak konkretniejsi w swoich poczynaniach byli gospodarze. Ostatecznie piłkarze Netology, dysponując tego wieczoru znakomitą skutecznością, pokonali Firmę ZK Grzybowice 5:2. Dzięki tej wygranej gospodarze, zapewnili sobie tytuł mistrzowski Ekstraklasy w sezonie wiosennym 2022.