10Dawid Maciaszczyk 18'
23', 36', 39'
5Bartek Jóźwik 15'
  10 6

W pierwszym poniedziałkowym meczu, w ramach rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na boisko treningowe Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy Firmy ZK Grzybowice oraz Netology. Faworytem do zwycięstwa w tym starciu, przed rozpoczęciem rywalizacji, wydawali się być gracze rozstawieni w roli gospodarzy, którzy pomimo remisu w pierwszej serii gier, zaprezentowali futbol na dobrym poziomie. Przed tygodniem zawodnicy Firmy ZK, podzielili się punktami z ekipą ProPoint Gliwice, kończąc zawody rezultatem 5:5. Natomiast goście w swoim poprzednim pojedynku, musieli uznać wyższość drużyny OEX MerService, ulegając przeciwnikom w rozmiarach 2:6. Mecz od pierwszych minut, toczony był pod dyktando gospodarzy. Piłkarze z Grzybowic świetnie operowali piłką przed polem karnym rywali, wypracowując partnerom dogodne pozycje do strzałów. Pierwszy gol w tym meczu, padł już w 1 minucie rywalizacji, a bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył Artur Fałowski. Po upływie 10 minut, zawodnicy występujący w żółtych strojach, podwyższyli swoje prowadzenie na 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Kujawa. Gracze Netology pomimo kilku okazji bramkowych, nie potrafili w pierwszej części gry, nawiązać wyrównanej walki z rywalem. W pierwszej połowie goście tylko raz trafili do siatki rywali, a uczynił to Łukasz Stachoń w 19 minucie konfrontacji. Przy zmianie stron, jednak to gospodarze prowadzili już 5:1. Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli natomiast piłkarze Netology. Dwie minuty po przerwie, bramkę zdobył Paweł Kabut, dając nadzieję gościom na odrabianie strat. Jednak przebieg drugich 20 minut, był niemalże kopią pierwszej odsłony. Zawodnicy Firmy ZK zdobywali kolejne gole, zatrzymując licznik na dziesięciu trafieniach. Ostatecznie piłkarze z Grzybowic, pokonali ekipę Netology 10:3, zdobywając pierwszy komplet punktów w rundzie jesiennej.