Firma ZK Grzybowice vs Fortis Logistics Sławków

Firma ZK Grzybowice
4 - 7
Fortis Logistics Sławków

W drugim poniedziałkowym pojedynku, w ramach rozgrywek Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na boisko treningowe Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy Firmy ZK Grzybowice oraz Fortis Logistics Sławków. Przed rozpoczęciem tego spotkania, trudno było wskazać jednoznacznego faworyta tej konfrontacji. Obie ekipy do tej pory, swoje mecze rozgrywały na wysokim poziomie, prezentując ofensywny styl gry. Przed tygodniem, zawodnicy rozstawieni w roli gospodarzy, podejmowali drużynę OEX MerService. Gospodarze wygrali wówczas 3:2, co było ich trzecim zwycięstwem w bieżącej rundzie. Natomiast goście w swoim poprzednim starciu, pokonali zespół Netology 4:1, kontrolując przebieg rywalizacji przez pełne 40 minut. Rywalizacja rozpoczęła się, od wyrównanej i uważnej gry obu ekip. Zarówno gospodarze jak i goście, nie chcieli stracić szybkiej bramki, która już na początku napędziłaby przeciwników. Pierwszego gola, oglądaliśmy dopiero po upływie 7 minut, a jako pierwszy na listę strzelców, wpisał się zawodnik Fortis Logistics – Vadym Leonovels. Jednak na tę bramkę, po kilku kolejnych akcjach, odpowiedzieli piłkarze z Grzybowic, doprowadzając do wyrównania za sprawą trafienia Arka Zerdzińskiego. W ostatnich 6 minutach pierwszej połowy, gra na murawie znacznie się ożywiła, dzięki czemu w końcowych jej fragmentach, oglądaliśmy jeszcze trzy bramki. Jednego gola do swojego dorobku, dołożyli zawodnicy Firmy ZK, natomiast 2 trafienia zliczyli piłkarze ze Sławkowa. Dzięki temu przy zmianie stron, widniał wynik 2:3. Na początku drugiej części gry, dość szybko do wyrównania doprowadzili gospodarze, co konkretnie uczynił Dawid Maciaszczyk. Jednak dalsza część rywalizacji, należała już zdecydowanie do gości, którzy 4 kolejnymi bramkami, zapewnili sobie pewną wygraną. Ostatecznie gracze Firmy ZK Grzybowice, ulegli Fortis Logistics Sławków 4:7, ponosząc swoją pierwszą porażkę w sezonie jesiennym.