Cooler Club vs Netology

Cooler Club
1 - 7
Netology

Obie drużyny mogły być zadowolone ze swoim inauguracyjnych spotkań obecnego sezonu, bowiem jedni i drudzy sprawili spore niespodzianki przed tym tygodniem. Cooler Club urwał punkty DPL, remisując z przedstawicielem Ekstraklasy 2:2, z kolei Netology pokonało po golu w końcówce Plastic Omnium. Obie drużyny mierzyły się ze sobą dwukrotnie, w tym raz w obecnym sezonie. Historia meczów przemawiała za Netology, które wygrało oba pojedynki, a rywale mogli mieć nadzieję, że w tym wypadku sprawdzi się powiedzenie “do trzech razy sztuka”. Cooler Club pokazał się w pierwszych fragmentach spotkania z dobrej strony, najpierw był o centymetry od wyjścia na prowadzenie, w sytuacji gdy piłka trafiła w poprzeczkę, a następnie po stracie gola zdołał szybko doprowadzić do remisu. Netology odpowiedziało jednak jeszcze szybciej, a zadając kolejny cios wywalczyło dwubramkową przewagę, którą utrzymało do przerwy. Wynik 1:3 utrzymywał się ponad kwadrans, ale końcowe minuty meczu nie pozostawiły wątpliwości, kto sięgnie po trzy punkty. Netology wyprowadzało zabójcze ataki i jeszcze czterokrotnie znalazło drogę do bramki rywala. Tym samym srebrni medaliści 2 ligi z poprzedniego sezonu awansowali na fotel lidera Grupy B, będąc jedyną drużyną w stawce z dwoma zwycięstwami na koncie.