PKF vs Tenneco Gliwice

PKF
3 - 9
DRiV Gliwice+

W zdecydowanie lepszej sytuacji przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy PKF a Tenneco Gliwice, znajdowali się gracze rozstawieni w roli gości. Piłkarze z Gliwic przed ostatnią kolejką sezonu wiosennego 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, zajmowali 4 pozycję w stawce, mając w dorobku 7 zwycięstw. W ubiegły poniedziałek goście pokonali drużynę ArchiDoc 8:4, większość goli tracąc w drugiej odsłonie meczu. Natomiast gospodarze przed tą serią gier, znajdowali się w dolnych rejonach tabeli, mając na koncie 9 punktów. Rywalizacja rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się rozgrywać piłkę dokładnymi podaniami, nie prowokując groźnych strat pod własnym polem karnym. Jako pierwsi do siatki rywali w tym meczu trafili gospodarze. W 6 minucie Rafał Święs zdobył gola dla PKF, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Jednakże po kilku kolejnych akcjach, goście zdołali doprowadzić do wyrównania. W 13 minucie Rafał Nowak zaliczył trafienie dla ekipy Tenneco Gliwice, doprowadzając do remisu 1:1. Lecz ostatnie słowo przed przerwą ponownie należało do gospodarzy, którzy tuż przed końcem pierwszej odsłony wyszli na prowadzenie 2:1. Jednak po zmianie stron, to piłkarze z Gliwic przejęli inicjatywę na placu gry. W 23 minucie na 2:2 wyrównał Denis Kinder i ten gol otworzył worek z bramkami po stronie ekipy Tenneco. W drugiej połowie goście trafili do siatki przeciwników jeszcze siedmiokrotnie, całkowicie dominując nad rywalami w końcowych fragmentach spotkania. Ostatecznie drużyna Tenneco Gliwice pokonała PKF 9:3, kończąc wiosenne zmagania tuż poza ligowym podium.