PKF vs DRiV Gliwice+

PKF
2 - 6
DRiV Gliwice+

Zawodnicy DRiV Gliwice+ po serii wygranych przegrali w zeszłym tygodniu z Hirschvogel i przed dziewiątą kolejką spotkań mieli trzy punkty straty do lidera PACCOR. Chcąc myśleć o mistrzostwie 1 Ligi nie mogli pozwolić sobie zatem na wpadkę przeciwko PKF. Czwartkowi rywale Gliwiczan pokonali ostatnio LM Gliwice Rybnicka, ale tym razem poprzeczka była zawieszona dużo wyżej. Pierwsze minuty meczu były dość wyrównane, a na otwierającą bramkę DRiV, rywale odpowiedzieli błyskawicznie wyrównującym trafieniem. W późniejszych fragmentach spotkania zaczęła zarysowywać się przewaga faworyzowanego zespołu, jednak długo nie udawało się jej udokumentować. Gliwiczanie dopięli swego dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy, a gol do szatni mógł być kluczowym momentem tego pojedynku. Druga odsłona meczu przyniosła kolejne bramki DRIV, na które PKF odpowiedział jednym trafieniem i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem wyżej notowanej drużyny 6:2. Tym samym Gliwiczanie potwierdzili, że wciąż pozostają w grze o tytuł, choć przed nimi dwa bardzo trudne pojedynki – z PACCOR i Novichem.