Novichem vs Cooler Club

9 - 4
Cooler Club

Poza jedną wpadką Novichem pewnie punktuje w kolejnych meczach i plasuje się na czele stawki. W szóstej serii gier rywalem lidera 1 Ligi był Cooler Club, który wiosną gra w kratkę, ale w tym sezonie potrafił ograć już wyżej notowane BMZ Poland i Politechnikę Śląską. Tym razem o dobry wynik było jednak wyjątkowo trudno, bowiem przeciwnik jest wyraźnie rozpędzony, co szybko pokazał również w tym meczu. Niecały kwadrans wystarczył graczom Novichem by prowadzili oni już 6:0 i w zasadzie rozstrzygneli losy meczu. Od tego momentu, aż do końca spotkania, obie drużyny grały cios za cios, jednak przewaga wywalczona przed przerwą wystarczyła faworytowi do wywalczenia pewnych trzech punktów. Należy oddać zawodnikom Cooler Club, że w drugiej połowie byli stroną przeważającą i stworzyli sobie więcej dogodnych okazji, często po ładnych akcjach. Świetnie prezentował się jednak stojący między słupkami Novichem Kacper Weron, który popisał się kilkoma kapitalnymi interwencjami, przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu.