Hirschvogel vs Keywords Studios

Hirschvogel
2 - 6
Keywords Studios

Spotkanie pomiędzy Hirschvogel a Keywords Studios, zapowiadało się jako starcie zespołów, które przed tygodniem w czwartej serii gier 1 Ligi Sportowej Ligi Firm odniosły zwycięstwa. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w ubiegły czwartek pokonali drużynę Honeywell 5:3, co było dla nich pierwszym zwycięstwem w sezonie wiosennym. Natomiast goście w poprzednim pojedynku, zwyciężyli z ekipą Tenneco Gliwice 4:1, co było ich drugą wygraną z rzędu. Jednak w tę rywalizację zdecydowanie lepiej weszli piłkarze Hirschvogel. Gospodarze w pierwszych minutach spotkania, stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, mając optyczną przewagę na murawie. Gracze Hirschvogel otworzyli wynik tego pojedynku już w 7 minucie, a swoje trafienie zanotował Sebastian Kowalski. Jednak po początkowym naporze gospodarzy, w dalszej części pierwszej odsłony, to piłkarze Keywords Studios coraz częściej dochodzili do głosu. W 13 minucie Diego Avila dał gościom wyrównanie, a 120 sekund później ten sam zawodnik, wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. Natomiast na kilka chwil przed końcem pierwszej odsłony, Jaime Sanchez zdobył trzeciego gola dla gości, dając drużynie Keywords Studios bezpieczniejszą przewagę. Po zmianie stron goście kontynuowali swoją dobrą grę sprzed przerwy, dokładając na konto kolejne trafienia. Choć na 5 minut przed końcem Jakub Cieśliński zdobył drugiego gola dla gospodarzy, to nie zdołali oni już w tym starciu nawiązać walki z rywalami. Ostatecznie zespół Keywords Studios pokonał Hirschvogel w rozmiarach 6:2 i dzięki tej wygranej został nowym liderem tabeli 1 Ligi.