ZZG Mysłowice-Wesoła vs PACCOR

ZZG Mysłowice-Wesoła
10 - 1
PACCOR

W pierwszym wtorkowym starciu 1 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko Wawel Wirek w Rudzie Śląskiej, wybiegli zawodnicy ZZG Mysłowice-Wesoła oraz PACCOR. Faworytami do zwycięstwa w tym starciu, przed rozpoczęciem gry na murawie, byli gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Zawodnicy ZZG przystępowali do tego meczu jako wiceliderzy tabeli, choć w ostatniej serii gier ponieśli porażkę. Przed tygodniem piłkarze z Mysłowic ulegli ekipie Prestige 5:8, co było dla nich pierwszą porażką w rundzie wiosennej. Natomiast goście przed tym starciem, plasowali się w środku ligowej stawki. W swoim poprzednim pojedynku gracze PACCOR, podzielili się punktami z drużyną Hammerjobs, po remisie 3:3. Rywalizacja rozpoczęła się od zdecydowanej przewagi zawodników ZZG Mysłowice-Wesoła, którzy od pierwszych chwil po gwizdku arbitra, chcieli narzucić rywalom swój styl gry. Ofensywna postawa przyniosła gospodarzom gola już w pierwszej minucie, którego zdobył Sebastian Krakowiak. Szybko zdobyta bramka wyraźne napędziła zespół z Mysłowic, który już 4 minuty później podwyższył wynik na 2:0, za sprawą trafienia, które zaliczył Daniel Kuliga. Choć piłkarze PACCOR w pierwszej fazie spotkania, również dochodzili do sytuacji strzałowych, byli oni bardzo nieskuteczni pod bramką przeciwników. Natomiast w dalszej części pierwszej odsłony, gospodarze nadal kontrolowali przebieg rywalizacji, zapisując na swoje konto kolejne 3 bramki. Zatem przy zmianie stron, gracze ZZG Mysłowice-Wesoła prowadzili już 5:0, praktycznie przesądzając to, kto zgarnie po tym meczu komplet punktów. Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy ZZG, już w 23 minucie zdobywając szóstego gola, którego strzelił Daniel Kuliga. Jednak po tej bramce na kolejną, przyszło nam czekać następne 10 minut, kiedy to Piotr Miernik umieścił piłkę w siatce rywali, doprowadzając do wyniku 7:0. Goście zdołali w tym spotkaniu zdobyć natomiast jedynie gola honorowego, którego w 35 minucie strzelił Michał Sikora. Ostatecznie po dobrej końcówce, zespół ZZG Mysłowice-Wesoła pokonał PACCOR 10:1, wygrywając 5 mecz w bieżących rozgrywkach.