BMZ Poland vs Honeywell

BMZ Poland
3 - 1
Honeywell

W jedynym z dwóch pierwszych poniedziałkowych spotkań 2 Ligi Sportowej Ligi Firm, na boisko treningowe Stadionu Śląskiego, wybiegły zespoły BMZ Poland oraz Honeywell. Faworytami do zwycięstwa w tym starciu, przed rozpoczęciem gry na murawie, byli gracze rozstawieni w roli gospodarzy. Zawodnicy BMZ Poland przed ostatnią serią gier sezonu jesiennego, znajdowali się na siódmej pozycji w tabeli. Przed tygodniem gospodarze ulegli jednak ekipie ZZG Mysłowice-Wesoła 3:4, co było ich piątą porażką w rundzie. Natomiast goście nie zdołali jak dotąd, wywalczyć żadnego punktu w bieżących rozgrywkach. W swoim poprzednim pojedynku gracze Honeywell, przegrali z drużyną MRW 3:4, kluczowe bramki tracąc w samej końcówce meczu. Konfrontacja rozpoczęła się, od bardzo wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się nie popełniać prostych błędów w defensywie, wyprowadzając przy tym kontrataki. W pierwszej części gry, to jednak piłkarze BMZ Poland zdołali stworzyć sobie groźniejsze sytuacje bramkowe, jednak żadnej z nich nie potrafili zamienić na gola. Goście pomimo starań, także nie zdołali pokonać bramkarza rywali, jednak w samej końcówce pierwszej połowy, osiągnęli nieznaczną przewagę na placu gry. Po zmianie stron, obraz spotkania się nie zmienił. Rywalizacja nadal była bardzo wyrównana, lecz w 26 minucie to gracze Honeywell otworzyli wynik meczu. Gola dającego gościom prowadzenie, strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobył Niko Gachechiladze. Po tym trafieniu do śmielszych akcji w ofensywie ruszyli gospodarze, chcąc szybko doprowadzić do remisu. Ta sztuka udała się im w 31 minucie, kiedy to Piotr Drabik umieścił piłkę w siatce rywali. Gdy wydawało się, że to spotkanie zakończy się podziałem punktów, a co za tym idzie pierwszym zdobytym „oczkiem” przez zawodników Honeywell, w końcowych fragmentach gry, BMZ zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po bramkach z 39 i 40 minuty, gospodarze ostatecznie zwyciężyli 3:1, kończąc sezon z 5 wygranymi na koncie.