ProPoint Gliwice vs Freshmed

ProPoint Gliwice
8 - 2
Freshmed

Faworytem do wygranej w starciu pomiędzy ProPoint Gliwice a Freshmed, przed rozpoczęciem gry, była drużyna rozstawiona w roli gościa. Przed tym spotkaniem gracze Freshmed, znajdowali się na pierwszej lokacie w tabeli drużyn walczących o miejsca 1-6, a ewentualna wygrana dawała im mistrzowski tytuł w sezonie letnim. Przed tygodniem goście pokonali zespół Prestige 3:2, co było dla nich trzecią wygraną z rzędu. Natomiast gospodarze w swoim poprzednim pojedynku, podejmowali drużynę Netology. Gracze z Gliwic wygrali wówczas 3:1, przełamując serię dwóch remisów z rzędu. Od pierwszych minut dość niespodziewanie, to piłkarze ProPoint narzucili przeciwnikom swój styl gry. Gliwiczanie dobrze weszli w mecz, grając szczelnie w obronie. Gospodarze rozgrywali piłkę z dala od swojego pola karnego, minimalizując ryzyko groźnej straty. Po świetnej grze w początkowych fragmentach spotkania, zawodnicy ProPoint w 6 minucie otworzyli wynik rywalizacji, a gola na 1:0 zdobył Adam Sokół. Już 4 minuty później gospodarze podwyższyli prowadzenie na 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Barciaga. Choć goście starali się nawiązać walkę z przeciwnikami, byli bardzo nieskuteczni w swoich akcjach podbramkowych. Natomiast zawodnicy z Gliwic nie zwalniali tempa, do przerwy prowadząc już 4:0. Po zmianie stron, obraz gry na boisku się nie zmienił. Gospodarze w przeciągu 3 minut po przerwie, trzykrotnie pokonali bramkarza Freshmedu, pieczętując tym samym swoją wygraną. Choć w drugiej odsłonie bramki dla gości zdobywali Wojciech Zagórski oraz Mateusz Majchrzak, były to tylko trafienia na otarcie łez. Ostatecznie ProPoint Gliwice pokonał Freshmed 8:2, sprawiając tym samym, że kwestia mistrzowskiego tytułu nadal pozostaje otwarta.