Eco Dla Firm vs Cooler Club

Eco Dla Firm
7 - 1
Cooler Club

W lepszej sytuacji przed spotkaniem pomiędzy Eco Dla Firm a Cooler Club, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Gracze Eco Dla Firm w swoim poprzednim starciu, pokonali ekipę FAMUR SA 10:5, zdobywając tym samym swoje pierwsze punkty w fazie finałowej sezonu letniego Sportowej Ligi Firm, w grupie grającej o miejsca 7-12. Natomiast goście przed tygodniem, musieli uznać wyższość zespołu DPL, ulegając swoim przeciwnikom w stosunku 0:2, co było dla nich drugą porażką z rzędu, w drugiej fazie sezonu. Mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu drużyn, które starały się w szybki sposób, konstruować kolejne akcje. Mecz toczony był w dobrym tempie, z okazjami z obu stron. Jednak pierwsza bramka w tym pojedynku, była dziełem graczy Eco Dla Firm. W 3 minucie rywalizacji Adrian Włóczyk, dał prowadzenie swojemu zespołowi. Wraz z upływem pierwszej części spotkania, inicjatywę na placu gry zaczęli przejmować piłkarze gospodarzy. Dobrą postawę w ataku, zawodnicy Eco potwierdzili w 10 minucie, podwyższając prowadzenie na 2:0. Autorem drugiego trafienia dla gospodarzy, był Artur Szastak. W końcówce pierwszej połowy, gracze Cooler Club próbowali zdobyć bramkę kontaktową, jednak nie potrafili znaleźć recepty na bramkarza rywali. Drugą część gry ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze, już minutę po zmianie stron, podwyższając prowadzenie na 3:0. Goście przez długie fragmenty drugiej odsłony, starali się nawiązać walkę z przeciwnikami, jednak pierwszego gola zdobyli dopiero w 34 minucie rywalizacji. Końcówka meczu należała natomiast zdecydowanie do piłkarzy Eco Dla Firm, którzy w przeciągu ostatnich pięciu minut, trafili do siatki rywali jeszcze czterokrotnie, ostatecznie ustalając wynik meczu na 7:1. Dla gospodarzy była to druga wygrana z rzędu w rundzie finałowej.