FAMUR SA vs Politechnika Śląska

FAMUR
3 - 0
Politechnika Śląska

W pierwszym poniedziałkowym starciu w grupie B sezonu letniego Sportowej Ligi Firm, naprzeciw siebie stanęły zespoły FAMUR SA oraz Politechnika Śląska. Przed rozpoczęciem rywalizacji na boisku, faworytem do zwycięstwa w tym spotkaniu, wydawała się być drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Gracze FAMUR SA pomimo porażki przed tygodniem, utrzymywali równą formę w pierwszych meczach nowej rundy. Natomiast goście nie zdołali zdobyć punktów, w 4 ostatnich kolejkach ligowych, przegrywając wszystkie swoje konfrontacje. To sprawiło, że piłkarze Politechniki Śląskiej, znaleźli się na ostatnim miejscu w stawce grupy B. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się starannie konstruować swoje kolejne ataki, minimalizując szanse na kontry dla rywali. Pierwszy gol w tym pojedynku padł w 8 minucie gry, a z trafienia cieszył się zawodnik zespołu FAMUR SA – Janusz Woźniok. Po tej bramce obraz gry na boisku znacząco się nie zmienił, choć w miarę upływu kolejnych minut, to gospodarze częściej dochodzili do głosu. Ostatecznie jednak pierwsza odsłona, zakończyła się wynikiem 1:0. W drugich 20 minutach nieco odważniej do ataku ruszyli gracze gości, chcąc odrobić jednobramkową stratę. Pomimo kilku dogodnych sytuacji, piłkarze Politechniki nie potrafili pokonać bramkarza rywali, w końcowych fragmentach meczu, angażując w atak wszystkich zawodników. Taką postawę przeciwników wykorzystali gracze FAMUR SA, w ostatnich 5 minutach rywalizacji, zdobywając jeszcze 2 bramki. Autorami trafień dla gospodarzy byli Janusz Woźniok oraz Robert Weisman, którzy ostatecznie zapewnili swojej ekipie 3 punkty.