Netology vs BMZ Poland

Netology
9 - 2
BMZ Poland

Zdecydowanym faworytem przed rozpoczęciem starcia pomiędzy Netology a BMZ Poland, była drużyna rozstawiona w roli gospodarza. Piłkarze Netology wygrali dotychczas wszystkie swoje spotkania, w sezonie letnim Sportowej Ligi Firm i pozostawali jedyną niepokonaną ekipą w grupie A. Natomiast goście znajdowali się na przeciwnym biegunie tabeli. Gracze BMZ Poland ponieśli porażki w trzech pierwszych seriach gier nowej rundy, nie zdobywając przy tym żadnej bramki. Jednak mecz rozpoczął się od dość wyrównanej gry obu zespołów. W pierwszych minutach rywalizacji, zarówno gospodarze jak i goście, doprowadzali do groźnych sytuacji podbramkowych, jednak żadna z nich nie zakończyła się trafieniem do siatki. Niemoc strzelecką obu ekip przełamał zawodnik Netology – Damian Truchel, w 7 minucie otwierając wynik spotkania. Jednak po upływie zaledwie 120 sekund, goście doprowadzili do wyrównania. Gola dającego ponowny remis w meczu zdobył Piotr Drabik. Po tym trafieniu wyraźną przewagę na placu gry, zaczęli przejawiać gracze gospodarzy. W 12 minucie Artur Bialik ponownie wyprowadził Netology na prowadzenie i był to początek strzeleckiej serii, jaką gracze w zielonych strojach zafundowali rywalom. Przed przerwą gospodarze trafili do siatki przeciwników jeszcze trzykrotnie, wypracowując sobie wyraźną przewagę bramkową. Choć w samej końcówce pierwszej połowy Michał Czyrny zdobył drugiego gola dla BMZ Poland, nie poprawiło to trudnej sytuacji, jaka stała przed gośćmi po zmianie stron. Od samego początku drugiej części meczu, gospodarze kontrolowali przebieg rywalizacji. Zawodnicy Netology zdominowali grę w środku pola, wymieniając dużą liczbę podań. Gdy w 23 minucie Sebastian Lewicki podwyższył prowadzenie gospodarzy na 6:2, stało się jasne, kto w tej konfrontacji zgarnie 3 punkty. Ostatecznie Netology pokonało BMZ Poland 9:2, wygrywając swoje czwarte spotkanie w bieżącym sezonie.