Habasit vs UMWŚ

Habasit
1 - 3
UMWŚ

Przed rokiem obie drużyny spotkały się na zakończenie sezonu Jesień 2018, tym razem przyszło zmierzyć im się już w inauguracyjnej kolejce. Wspomniany mecz zakończył się remisem 5:5, a rozgrywany był w ramach rywalizacji w 3 Lidze B. W międzyczasie jedni i drudzy wywalczyli awans poziom wyżej i pierwszej kolejce nowego sezonu zmierzyli się już w 2 Lidze. Początek spotkania pokazał, że ponownie rywalizacja będzie zacięta i wyrównana, choć z czasem zaczęła zaznaczać się przewaga graczy Urzędu Marszałkowskiego. Ani jedni, ani drudzy nie zdołali jednak przed przerwą otworzyć wyniku meczu, bowiem mimo kilku okazji z obu stron bramkarze interweniowali bez zarzutu. UMWŚ dopiął swego już w drugiej połowie, kiedy oko w oko ze świetnie dysponowanym Igorem Kowalem stanął Łukasz Krawczyk i tym razem nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Być może kluczowa dla losów meczu akcja nastąpiła chwilę później. Habasit był bliski doprowadzenia do wyrównania, ale Bogdan Pasko broniąc strzał rywala zapoczątkował kontrę, którą po solowej, pięknej akcji wykończył Mariusz Kwieciński. W kolejnych minutach UMWŚ przeprowadził jeszcze jeden skuteczny kontratak, a Habasit w samej końcówce zdobył jedynie honorowego gola. Tym samym, to gracze UMWŚ mogą cieszyć się z udanego początku nowego sezonu i pierwszego jesiennego zwycięstwa.