ArchiDoc vs Capgemini

ArchiDoc
3 - 5

Faworytami do zwycięstwa w spotkaniu pomiędzy ArchiDoc a Capgemini, przed pierwszym gwizdkiem arbitra, byli gracze rozstawieni jako gospodarze. Przed tą kolejką Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, zespół ArchiDoc znajdował się na najniższym stopniu podium ligowej tabeli, jak dotąd nie doznając jeszcze porażki w rundzie zimowej. Natomiast goście przed tym meczem, plasowali się na ósmym miejscu w stawce, tracąc do swoich przeciwników aż 12 punktów. Jednakże na początku spotkania, w grze obu ekip nie było widać różnicy, jaka dzieliła je w ligowej tabeli. Natomiast wraz z upływem czasu, to goście zaczęli przejmować coraz większą inicjatywę na murawie. Piłkarze Capgemini wyszli na prowadzenie w tym starciu w 10 minucie, a z trafienia cieszył się Zackaria Marijani. Natomiast w końcowych fragmentach pierwszej odsłony, dwa gole na konto gości dołożył Farel Ekanga Ngonde i przy zmianie stron widniał wynik 0:3. Jednak po przerwie, gra nieco bardziej się wyrównała. Do większej ilości sytuacji bramkowych zaczęli dochodzić zawodnicy ArchiDoc, którzy starali się odrabiać starty poniesione przed przerwą. Jednakże pomimo dużego zaangażowania, gospodarze nie zdołali wywalczyć w tym meczu choćby jednego punktu. Ostatecznie piłkarze ArchiDoc ulegli drużynie Capgemini 3:5, ponosząc tym samym swoją pierwszą porażkę w sezonie zimowym Ekstraklasy SLF.