Plastic Omnium vs PwC SDC

Plastic Omnium
1 - 2

W jedynym czwartkowym spotkaniu Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, na murawę boiska treningowego Stadionu Śląskiego, wybiegli zawodnicy Plastic Omnium oraz PwC SDC. Ta konfrontacja była zaległym meczem, który pierwotnie miał odbyć się w pierwszej serii gier sezonu jesiennego. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, w swoim poprzednim pojedynku mierzyli się z ekipą Novichem. Zawodnicy Plastic Omnium ulegli wówczas rywalom 0:4, co było ich szóstą porażką z rzędu. Natomiast goście przed trzema dniami, pokonali drużynę PACCOR 6:2, zwycięstwo zapewniając sobie w drugiej części spotkania. Mecz od samego początku był niezwykle zacięty i wyrównany. Oba zespoły stwarzały dobre sytuacje bramkowe, konstruując kolejne ataki małą liczbą podań. Pierwszy gol w tym starciu padł w 6 minucie, a na listę strzelców wpisał się gracz PwC SDC – Uysal Ersoy. Jednak piłkarze Plastic Omnium zdołali bardzo szybo odpowiedzieć swoim przecinkom, już 120 sekund później zdobywając bramkę na 1:1, której autorem był Seweryn Niesler. Wynik remisowy utrzymał się już do przerwy i przed drugą połową żadna z ekip nadal nie wypracowała sobie statusu faworyta. Natomiast po bardzo zaciętej grze w kolejnych 20 minutach, szalę zwycięstwa na swoją korzyść ostatecznie przechylili goście, zwycięskiego gola zdobywając na kilka chwil przed zakończeniem meczu. Bohaterem PwC SDC został Wojciech Walczysko, a goście sięgnęli po bardzo cenne 3 punkty.