BetaMed SA vs Keywords Studios

BetaMed SA
5 - 3
Keywords Studios

Przed rozpoczęciem spotkania pomiędzy BetaMed SA a Keywords Studios, trudno było wskazać faworyta do końcowego tryumfu w tym starciu. Gracze rozstawieni w roli gospodarzy, tym meczem powracali do rozgrywek Sportowej Ligi Firm po czteroletniej przerwie. W swoim ostatnim sezonie, a więc w rundzie Jesień 2019, gracze BetaMed uplasowali się na drugiej pozycji w tabeli 1 Ligi. Natomiast goście rozgrywki wiosenne zakończyli na trzecim miejscu zaplecza Ekstraklasy. Spotkanie rozpoczęło się od dość wyrównanej gry obu zespołów. Zarówno gospodarze jak i goście, starali się grać pewnie w defensywie, nie dopuszczając do groźnych sytuacji po własną bramką. Pierwszy gol w tym starciu padł w 8 minucie, a na listę strzelców wpisał się gracz Keywords Studios – Samir Adilout. Jednak goście nie zdołali utrzymać prowadzenia zbyt długo, bo już w 12 minucie trafienie na 1:1 zanotował Krzysztof Wójtowicz. Wynik remisowy utrzymał się już do przerwy i przy zmianie stron żadna z ekip nie miała wyraźnej przewagi. Jednakże na początku drugiej odsłony to piłkarze BetaMed SA zaczęli grać bardziej ofensywnie, co przyniosło im gola już w 23 minucie, którego autorem był Dominik Niemczyk. Po tej bramce gospodarze w krótkim odstępie czasu trafili jeszcze dwukrotnie, wychodząc na prowadzenie 4:1. Choć końcówka rywalizacji była wyrównana, to gościom nie udało się już zniwelować całej straty bramkowej do przeciwników. Ostatecznie BetaMed SA pokonał Keywords Studios 5:3, w dobrym stylu powracając do rozgrywek SLF.