DRiV Gliwice+ vs Sopra Steria

DRiV Gliwice+
2 - 1
Sopra Steria

Po bolesnych porażkach oraz ogólnym słabym początku sezonu w wykonaniu obydwu drużyn, zarówno zawodnicy DRiV Gliwice+, jak i Sopra Steria liczyli tego dnia na przełamanie. Start meczu to nieoczekiwanie szybko strzelona bramka przez Sopre, już w 1 minucie. Mocny początek spotkania sprawił, że zespoły ustawiły swój sposób grania pod wynik. Zawodnicy Sopry ustawili się głębiej, stawiając na grę z kontry, natomiast DRiV nieustannie atakował. Do przerwy jednak te ataki na nic się zdały i wynik 0-1 nie uległ zmianie. Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza, jednak zdawał się być coraz bardziej konkretny w kluczowych fazach poszczególnych akcji. Nieustanny napór zespołu z Gliwic sprawił, że doprowadzili do remisu 1-1, na 16 minut przed końcowym gwizdkiem. Ten fakt pozwolił im liczyć w dalszym ciągu na zwycięstwo. Tak też się stało. Nieustępliwość oraz konsekwencja w budowaniu ataków, opłaciły się i w 36 minucie DRiV dopiął swego i wyszedł na prowadzenie 2-1. Taki wynik już utrzymał się do końca spotkania.